Zmiana dokonuje się nie poprzez troszczenie sie o nią, starania za wszelką cenę, by zaistniała. Mam być w pełni tym, kim jestem dzisiaj, a obudzę się jutro do nowego życia...

Carlos Valles

"Jak oswoić wewnętrzne duchy i zaprzyjaźnić się ze swoim lękiem".

Warsztat prowadzi: Ewa Dusza

Sprawdź najbliższy termin...

"Kiedy potępiamy jakiekolwiek uczucie, tak naprawdę potępiamy życie".

- Alexander Lowen -

Lęk jest powszechnym doświadczeniem. Niemal wszyscy go odczuwamy, jednak rzadko mamy z nim głęboki kontakt. To takie uczucie, którego wolelibyśmy nie znać i robimy wiele rzeczy, aby go zagłuszyć. To jednak nie jest takie proste. Im bardziej ignorujemy nasz lęk, tym mocniejszy on się staje. Paraliżuje nasze ciało, zabija wszelką spontaniczność, oddziela nas od odczuwania radości i wszelkiej przyjemności. Często prowadzi do ataków paniki mocno utrudniając nam życie.

Kultura, w której żyjemy nie ułatwia nam zbliżenia się do naszego lęku. Ona kieruje naszą uwagę na zewnątrz i tam właśnie szukamy sensu naszego istnienia, w wydarzeniach nie w uczuciach; w robieniu nie w byciu; w posiadaniu rzeczy, nie w posiadaniu siebie. Uciekamy od siebie, od swoich uczuć. Nie bierzemy lęku, złości a wtedy nie ma w nas miejsca na miłość.

A gdyby tak zbliżyć się do siebie, do swojego lęku, zajrzeć mu prosto w oczy... Poznanie lęku pozwoli nam odkryć potrzeby, które za nim stoją. Spojrzeć na siebie z innej perspektywy, odnaleźć nowy sens.

Podczas warsztatu:

  • Postaramy się bliżej przyjrzeć naszym lękom i temu jak sobie z nimi radzimy,
  • Sprawdzimy, co robi z nami lęk, jak wpływa na nasze myślenie i działanie,
  • Zastanowimy się, co wspólnego z lękiem ma poczucie kontroli i doświadczymy puszczania kontroli,
  • Spotkamy się ze złością, która jest antidotum na lęk i kryje w sobie siłę do życia,
  • Lepiej poznamy siebie i odkryjemy bijące w nas źródło spontanicznej radości.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie bądź mailowo. Rezerwacja następuje w momencie odnotowania wpłaty na konto Ogrodów Duszy przynajmniej 30 % pełnej opłaty za warsztat .

W przypadku rezygnacji do tygodnia czasu przed warsztatami istnieje możliwość zwrotu wpłaty. Po tym czasie kwota nie ulega zwrotowi.

W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, zastrzegamy sobie możliwość odwołania / przełożenia warsztatu na inny termin. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę jaka została wpłacona.

 

Aktualności

19.11.2022 "W tajemniczym ogrodzie seksualności"

Droga kobieto, zapraszam Cię na spotkanie ze swoją cielesną i zmysłową kobietą...
Ciało niesie ze sobą historię, zapamiętane i odtwarzane programy z przeszłości, które często nie należą do Ciebie. Czy jesteś gotowa? więcej >

22.02.2020 "Kobieta. Od narodzin do końca świata."

Gdziekolwiek jesteś, jakkolwiek wyglądasz, czymkolwiek się zajmujesz, w jakiejkolwiek jesteś relacji. Po prostu Kobieta. Nie da się nią być bardziej lub mniej. więcej >

ul. Zacisze 1/1, 40-025 Katowice
Wszelkie prawa zastrzeżone © OgrodyDuszy.pl
Projekt graficzny: PiotrBialas.com, Realizacja: VisionSoftware.pl