Zmiana dokonuje się nie poprzez troszczenie sie o nią, starania za wszelką cenę, by zaistniała. Mam być w pełni tym, kim jestem dzisiaj, a obudzę się jutro do nowego życia...

Carlos Valles

Zespół

Magdalena Czernecka -  jestem psychologiem, absolwentką  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Przełomowym momentem w moim życiu było zetknięcie się z myślą A. Mindella, twórcą Psychologii Procesu. Zainspirowana tą myślą w 2013 roku ukończyłam 2-letnie szkolenie z zakresu Psychologii Zorientowanej na Proces, obejmujące wiele zagadnień psychoterapeutycznych i społecznych. Uczestniczyłam także w szkoleniach pogłębiających moją wiedzę i warsztat pracy w obszarze trudności w relacjach i pracy z ciałem.

Dla mnie praca z procesem to nie tylko metoda terapeutyczna, to filozofia życia. Pokazała mi, że rozwój to swoisty recykling. Wszystko, co do mnie przychodzi i czego doświadczam jest użyteczne, bo poszerza świadomość, przybliża do życia w pełni. Dążyć do bycia całą sobą - to zadanie na resztę mojego życia.

W Ogrodach Duszy zajmuję się psychoterapią indywidualną, małżeńską i rodzinną. Prowadzę warsztaty rozwojowe oraz  zajęcia dla dzieci.

Towarzyszę także rodzicom doświadczającym problemów wychowawczych oraz mierzących się z trudnościami w relacji z dzieckiem w sytuacji rozwodu. Oferuję możliwość spotkań online.

Regularnie superwizuję swoją pracę.

Na co dzień pracuję także w Hospicjum, wspierając osoby chore i ich rodziny. Praca ta uczy mnie, że nigdy nie jest za późno, żeby coś zmienić w swoim życiu.

Prywatnie jestem żoną a także mamą dwóch synów. Każdy kolejny dzień z moją rodziną jest potwierdzeniem słuszności słów, że nie ma dni wolnych od pracy nad sobą.

telefon 694 763 106

 

Ewa Dusza -  jestem psychologiem, psychoterapeutą, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ukończyłam 4,5–letni kurs do certyfikatu psychoterapeuty w zakresie psychoterapii systemowej przy Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ pod kierownictwem prof. B. de Barbaro. Kurs jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

W Ogrodach Duszy zajmuję się psychoterapią indywidualną, małżeńską i rodzinną. Prowadzę warsztaty rozwoju osobistego oraz spotkania dla kobiet. Pracuję również z kobietami i parami które utraciły dziecko w wyniku poronienia lub przerwania ciąży. Oferuje konsultacje i psychoterapię online

Regularnie superwizuję swoją pracę.

Odbyłam szereg szkoleń z zakresu terapii ericksonowskiej i hellingerowskiej - właśnie te dwa podejścia terapeutyczne są dla mnie źródłem ciągłej inspiracji zarówno w pracy jak i w życiu.

Nieustannie towarzyszy mi przekonanie, że trudne doświadczenia są dla człowieka nie tylko źródłem cierpienia, ale także, a może przede wszystkim szansą na dokonanie zmiany.

Niezwykle ważna dla mnie jest świadomość, że w psychoterapii znaczącą rolę odgrywają nie tylko deficyty. Dlatego spotykając się z drugim człowiekiem, staram się także odkrywać jego zasoby, w których tkwi potencjał i siła do bycia w pełni sobą.

Pracuję również z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz z ich rodzicami. Praca ta uczy mnie niezwykłej wrażliwości, cierpliwości i subtelnego kontaktu z drugim człowiekiem.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą zakochaną w Bieszczadach.

telefon 696 321 218

Aktualności

02.03.2019 "Jestem miłością swojego życia".

Zapraszamy na warsztat o tym, jak być blisko w relacji z samym sobą. więcej >

13.04.2019 "Jak oswoić wewnętrzne duchy i zaprzyjaźnić się ze swoim lękiem"

Cudowny warsztat o uczuciu, które towarzyszy nam niemal każdego dnia, ale zwykle chcemy bardzo szybko o nim zapomnieć...możemy zrobić coś dobrego dla siebie - zaprzyjaźnić się z lękiem i odkryć w nim mądrość i twórczą moc. więcej >

ul. Zacisze 1/1, 40-025 Katowice
Wszelkie prawa zastrzeżone © OgrodyDuszy.pl
Projekt graficzny: PiotrBialas.com, Realizacja: VisionSoftware.pl