Zmiana dokonuje się nie poprzez troszczenie sie o nią, starania za wszelką cenę, by zaistniała. Mam być w pełni tym, kim jestem dzisiaj, a obudzę się jutro do nowego życia...

Carlos Valles

Konsultacje dla Rodziców

Być rodzicem to wcale nie takie łatwe zadanie. Tego nikt nas nie uczy, a oczekiwanie, że będziemy się sprawdzać w tej roli jest duże. Często czujemy się bezradni i choć bardzo chcemy pomóc naszym dzieciom, to zaczyna nam brakować pomysłów, siły i cierpliwości. Konsultacja z psychologiem ma za zadanie wesprzeć rodzica w jego trudnej roli, pomóc odszukać "punkty zapalne", które doprowadzają do konfliktów i zainspirować do nowych rozwiązań. Dzięki temu możemy zyskać większą świadomość siebie i lepiej poznać potrzeby naszych dzieci, aby bycie rodzicem mogło być także źródłem przyjemności.

 

Warsztaty psychoedukacyjne

"Świadome rodzicielstwo kluczem do dziecięcego świat

"Jeżeli w dziecku jest coś, co chcielibyście odmienić, powinniście najpierw dokładnie się temu przyjrzeć i zobaczyć, czy nie jest to coś, co moglibyście raczej odmienić w sobie."

Carl Jung

"Poprzez tysiące chwil pozornie nieistotnych, codziennych chwil dzieci uczą się wartości, postaw i oczekiwań względem życia. Najmocniejsze z tych przesłań akceptują wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy."

Law Nolle, Rachel Harris

Zapraszamy na 3 - godzinne spotkania grupowe przez kolejne 4 tygodnie.

Cykl spotkań adresowany jest do rodziców, którzy chcą lepiej poznać swoje dziecko i nauczyć się odczytywać informacje płynące z ich emocji i zachowań.

Umiejętność rozumienia dziecka pozwala efektywniej je wspierać, budować zaufanie i tym samym pogłębiać naszą relację z nim.

Każde spotkanie będzie miało charakter teoretyczny i praktyczny, co pozwoli na poszerzenie wiedzy i zdobycie doświadczeń w następujących obszarach:

 • efektywna komunikacja z dzieckiem
 • wyraźne określanie i konsekwentne przestrzeganie granic
 • sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach
 • poznawanie i oswajanie emocji swoich i dziecka
 • kształtowanie w dziecku samodzielności
 • wspieranie i budowanie poczucia indywidualności i odrębności
 • kształtowanie poczucia własnej wartości u dziecka
 • budowanie autorytetu w oczach dziecka
 • umiejętność radzenia sobie z trudnymi pytaniami
 • jak połączyć perspektywę matki i ojca w jeden głos rodzica
 • jak poczuć się szczęśliwym rodzicem

"Rodzina jest pięknym ogrodem, a dzieci rosnącymi w nim kwiatami. Uprawianie ogrodu wymaga delikatnej i cierpliwej pracy w duchu miłości dla żywych istnień? Po włożeniu nasion do ziemi trzeba spokojnie je obserwować pozwalając im kiełkować i rozwijać się w naturalnym dla nich rytmie i tempie...hodowla roślin wymaga ciągłego doglądania. Trzeba nawozić ziemię, podlewać to, co z niej wyrasta, a przede wszystkim odnosić się do przedmiotów hodowli z szacunkiem i miłością. Służąc roślinom dzień po dniu, pomagamy im rosnąć, a pewnego dnia możemy cieszyć się ich kwiatami i owocami..."

T.Hogg

Koszt całego cyklu 280 zł.

Aktualności

21.04.2024 "Moja droga do Taty" - warsztat ustawień systemowych wg. Berta Hellingera

Czy wolno Ci poczuć w sobie tatę…? Wszystko to, co w Tobie od taty. Od tych, którzy byli przed nim, jego przodków? więcej >

06.04.2024 „RAZEM przez Życie” - warsztat ustawień systemowych wg. Berta Hellingera

Razem...jakie jest Twoje Razem w relacji...? więcej >

ul. Zacisze 1/1, 40-025 Katowice
Wszelkie prawa zastrzeżone © OgrodyDuszy.pl
Projekt graficzny: PiotrBialas.com, Realizacja: VisionSoftware.pl