Zmiana dokonuje się nie poprzez troszczenie sie o nią, starania za wszelką cenę, by zaistniała. Mam być w pełni tym, kim jestem dzisiaj, a obudzę się jutro do nowego życia...

Carlos Valles

W pogoni za ideałem czy w zgodzie ze sobą?

Warsztat prowadzi: Ewa Dusza

Sprawdź najbliższy termin...

"Bycie sobą w świecie, który dniem i nocą robi wszystko, by uczynić z ciebie kogoś innego oznacza toczenie najcięższej walki, jaką człowiek może stoczyć i nigdy toczyć nie przestaje."

 

Kiedy dziecko przychodzi na świat, rodzice kształtują je, wychowują wg własnych ideałów. Poświęcają naprawdę dużo czasu, żeby przekazać dziecku jakie być powinno, a tym samym nie zadają sobie najważniejszego pytania: Jakie moje dziecko jest? I tak od najmłodszych lat uczymy sie, że bycie sobą to nie jest żadna wartość. Za to nikt nie będzie nas doceniał ani szanował. Nic więc dziwnego, że jako osoby dorosłe wciąż usiłujemy być kimś innym niż jesteśmy.

Co jest ideałem w świecie kobiet? Już jako dziewczynki słyszymy, że powinnyśmy być grzeczne, miłe, ładnie ubrane, uśmiechnięte, nie złościć się bo "złość piękności szkodzi"i nie brudzić się, bo oto mamy na sobie nową sukienkę. Pod wpływem takich wymagań uczymy sie kontrolować siebie w każdej sferze życia coraz bardziej oddalając się od tego co czujemy, czego pragniemy i przede wszystkim kim jesteśmy. Przestajemy widzieć siebie i swoje potrzeby, nie dajemy sobie czasu na to, żeby dojrzewać w swoim tempie. Na dodatek żyjemy w świecie opanowanym przez kult młodości, piękna i perfekcyjności, w którym oznaki przemijania i dojrzałości wypełnia się botoksem.

Może gdzieś w głębi serca chciałybyśmy "stracić głowę" i oddać się sobie, podążyć za tym, co czujemy, odkryć swoją różnorodność i czerpać przyjemność i satysfakcję z tego, kim jesteśmy. Wtedy ideał mógłby być jedynie drogowskazem pozwalającym odkrywać nowe obszary w nas samych i nie miałybyśmy wątpliwości, że prawdziwe jest stwierdzenie P.Coelho - "Jesteś tym, kim wierzysz, że jesteś".

Serdecznie zapraszamy na warsztat, podczas którego:

  • Poszukamy odpowiedzi na pytanie "Jak być w zgodzie ze sobą?",
  • Zastanowimy się, czy istnieje jakiś ideał kobiecości, do którego bardziej lub mniej świadomie dążymy,
  • Przyjrzymy się temu, jakie kobiety są w nas i czy możliwe jest by mogły swobodnie ze sobą współistnieć,
  • Skontaktujemy się z ukrytymi w nas emocjami.

Inwestycja: 600 zł.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie bądź mailowo. Rezerwacja następuje w momencie odnotowania wpłaty na konto Ogrodów Duszy przynajmniej 30 % pełnej opłaty za warsztat .

W przypadku rezygnacji do tygodnia czasu przed warsztatami istnieje możliwość zwrotu wpłaty. Po tym czasie kwota nie ulega zwrotowi.

W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, zastrzegamy sobie możliwość odwołania / przełożenia warsztatu na inny termin. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę jaka została wpłacona.

Aktualności

19.11.2022 "W tajemniczym ogrodzie seksualności"

Droga kobieto, zapraszam Cię na spotkanie ze swoją cielesną i zmysłową kobietą...
Ciało niesie ze sobą historię, zapamiętane i odtwarzane programy z przeszłości, które często nie należą do Ciebie. Czy jesteś gotowa? więcej >

22.02.2020 "Kobieta. Od narodzin do końca świata."

Gdziekolwiek jesteś, jakkolwiek wyglądasz, czymkolwiek się zajmujesz, w jakiejkolwiek jesteś relacji. Po prostu Kobieta. Nie da się nią być bardziej lub mniej. więcej >

ul. Zacisze 1/1, 40-025 Katowice
Wszelkie prawa zastrzeżone © OgrodyDuszy.pl
Projekt graficzny: PiotrBialas.com, Realizacja: VisionSoftware.pl