Zmiana dokonuje się nie poprzez troszczenie sie o nią, starania za wszelką cenę, by zaistniała. Mam być w pełni tym, kim jestem dzisiaj, a obudzę się jutro do nowego życia...

Carlos Valles

"Poczuj się szczęśliwa mieszkając w swoim ciele".

Warsztat prowadzi: Ewa Dusza

 

Sprawdź najbliższy termin...

"Kiedykolwiek nie szanujesz ciała tracisz kontakt z rzeczywistością. Ciało bowiem zapewnia Ci kontakt z otoczeniem. Spełnia rolę mostu, a jednocześnie jest Twą świątynią".

- Osho -

Kiedy przychodzimy na świat i rośniemy, rodzice uczą nas zachwycać się pięknymi widokami, krajobrazami, zwierzętami, podziwiać góry i morze. Niestety nie uczą nas podziwu wobec siebie i własnego ciała. O ile o świecie, który nas otacza umiemy powiedzieć, że jest piękny, o tyle o sobie trudno nam tak myśleć.

Podobnie jak wszystko wokół nas, my kobiety też jesteśmy różnorodne. Różnimy się wyglądem, charakterem, sposobem zachowania. Jednak zamiast się tą różnorodnością cieszyć i zachwycać, wolimy dążyć za wszelką cenę do jednego obowiązującego i akceptowanego wzorca. A wzorzec ten nieustannie ulega zmianie. To co było piękne i pożądane jakiś czas temu, dziś wzbudza śmiech i krytykę. Takim zmianom podlegał wzorzec piękna kobiecego ciała. Kiedyś obfite ciało, wydatne biodra i pośladki to były atuty kobiety. Dziś całkiem odwrotnie. Piękna kobieta to ta, która jest bardzo szczupła. Utożsamiamy ją z siłą, bo przecież tak doskonale kontroluje swoje ciało.

Kiedy zbytnio koncentrujemy się na tym, jakie powinnyśmy być i co jest aktualnie na topie, oddzielamy się od naszego ciała i jego potrzeb. Udajemy kogoś, kim nie jesteśmy, a to odbiera nam radość i siłę do życia. Ciało to nasza największa świątynia, jest źródłem naszej tożsamości i przynależności. Bez niego nie mogłybyśmy doświadczać rozkoszy i przyjemności.

Kiedy nie mamy kontaktu z naszym ciałem, zajmujemy się nim dość instrumentalnie. Trzeba je jakoś opakować, trochę pomalować, by robiło dobre wrażenie na innych, żeby nam służyło i się nie sprzeciwiało. Ale w takiej sytuacji trudno dojrzeć swoją kobiecość kiedy nie wykonamy tych wszystkich zabiegów. A przecież atrybuty zewnętrzne takie jak umalowane rzęsy, usta, czy buty na wysokim obcasie, nie mogą decydować o naszej kobiecości lub jej braku. Czujemy się wciąż niedoskonałe, niezadowolone ze swojego wyglądu, a to stwarza napięcie w ciele, skraca oddech, który dociera jedynie do klatki piersiowej, energia w ciele nie porusza się.

Głęboko tęsknimy za jednością z naszym ciałem. Przeczuwamy, że w tym pogodzeniu jest siła. Chcemy wreszcie wziąć głęboki oddech, mieć dostęp do przeżywania nieskrępowanej, niczym niezmąconej radości.

Zapraszamy wszystkie kobiety, które pragną się zatrzymać i spotkać z własnym ciałem, aby poczuć, że może być ono dla nas źródłem wielu przyjemnych doznań. Podczas naszego spotkania:

  • Zastanowimy się nad tym, co dla każdej z nas oznacza kobiecość i w jaki sposób ją wyrażamy,
  • Odkryjemy stereotypy na temat kobiecego piękna,
  • Nauczymy sie oddychać tak aby poruszyć energię w całym ciele,
  • Nawiążemy kontakt z ciałem poprzez wizualizację i ruch,
  • Będziemy bawić się strojem aby zobaczyć co na codzień zakrywamy a co wyrażamy.

Inwestycja: 600 zł

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie bądź mailowo. Rezerwacja dokonuje się w momencie odnotowania wpłaty na konto Ogrodów Duszy przynajmniej 30 % pełnej opłaty za warsztat .

W przypadku rezygnacji do tygodnia czasu przed zajęciami istnieje możliwość zwrotu wpłaty. Po tym czasie kwota nie ulega zwrotowi.

W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, zastrzegamy sobie możliwość odwołania / przełożenia warsztatu na inny termin. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę jaka została wpłacona.

Aktualności

19.11.2022 "W tajemniczym ogrodzie seksualności"

Droga kobieto, zapraszam Cię na spotkanie ze swoją cielesną i zmysłową kobietą...
Ciało niesie ze sobą historię, zapamiętane i odtwarzane programy z przeszłości, które często nie należą do Ciebie. Czy jesteś gotowa? więcej >

22.02.2020 "Kobieta. Od narodzin do końca świata."

Gdziekolwiek jesteś, jakkolwiek wyglądasz, czymkolwiek się zajmujesz, w jakiejkolwiek jesteś relacji. Po prostu Kobieta. Nie da się nią być bardziej lub mniej. więcej >

ul. Zacisze 1/1, 40-025 Katowice
Wszelkie prawa zastrzeżone © OgrodyDuszy.pl
Projekt graficzny: PiotrBialas.com, Realizacja: VisionSoftware.pl