Zmiana dokonuje się nie poprzez troszczenie sie o nią, starania za wszelką cenę, by zaistniała. Mam być w pełni tym, kim jestem dzisiaj, a obudzę się jutro do nowego życia...

Carlos Valles

"Jak cudnie być kobietą!"

Warsztat prowadzą: Ewa Dusza i Magdalena Czernecka

Sprawdź najbliższy termin...

"...Jest tylko jeden, jedyny rodzaj pięknych kobiet - to kobiety pogodzone ze sobą..."
W.Eichelberger

Jest wiele różnych zdań i opinii na temat tego jaka kobieta być powinna. Już jako małe dziewczynki uczymy się kobiecości od najważniejszych dla nas kobiet, które najczęściej same wyrosły w kulturze patriarchatu i nie miały dostępu do swojej wewnętrznej siły i mądrości.

Kobiety przez tysiąclecia były pozbawione praw, szacunku, godności i miłości. A my w prezencie urodzinowym dostajemy taki właśnie bagaż. Wychodzimy więc w świat niejako nieprzygotowane, bez zaufania do samych siebie, bez wiary w swoją wartość, bez umiejętności korzystania ze swojej intuicji.

Często czujemy się przytłoczone przez stereotypy, którymi próbuje się nas określać albo którymi określamy się same. Koncentrujemy się na walorach zewnętrznych, bo wydaje nam się, że tylko na to możemy mieć wpływ. Chcemy swoim wyglądem sprawiać wrażenie, bo gdzieś głęboko czujemy, że coś jest z nami nie tak. Świat, w którym teraz żyjemy w tej sytuacji nam sprzyja, bo szerzy kult pięknego, szczupłego i dobrze opakowanego ciała.

W przekazach i stereotypach, które do nas docierają słyszymy wiele sprzeczności. Kobieta powinna być silna ale też słaba, pewna siebie, ale uległa, dojrzała, ale o dziewczęcych rysach, dbająca o swój rozwój zawodowy, ale dla której rodzina jest najważniejsza, pracowita, ale także  wypoczęta i wiele innych. Nie sposób połączyć w sobie tylu sprzecznych oczekiwań. Im bardziej próbujemy im sprostać, tym dalej jesteśmy od tego, czego pragniemy same. Nie bierzemy swojej kobiecości tak po prostu. Zapominamy, że już jesteśmy kobietami i nie musimy właściwie zrobić nic, żeby się nimi poczuć. Być kobietą można na wiele sposobów, a najważniejsze to odkryć swój własny!

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego:

  • Powiemy stop wszelkim stereotypom,
  • Odkryjemy nasze wewnętrzne pragnienia i tęsknoty,
  • Spotkamy się ze złością i lękiem aby wykorzystać ukryty w nich twórczy potencjał,
  • Poprzez ruch i taniec poruszymy kobiecą energię drzemiącą w naszych ciałach,
  • Poszukamy sposobów na to, aby nasza seksualność była wolna od poczucia winy i wstydu, pełna rozkoszy i spełnienia,
  • Bawiąc się strojem spróbujemy stać się takimi kobietami, za jakimi głęboko tęsknimy,
  • Poczujemy moc i siłę płynącą z bycia w kręgu kobiet.

Koszt warsztatu: 300zł - jednodniowy,

Dla studentów 30% zniżki!

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie bądź mailowo. Rezerwacja dokonuje się w momencie odnotowania wpłaty na konto Ogrodów Duszy przynajmniej 30 % pełnej opłaty za warsztat .

W przypadku rezygnacji do tygodnia czasu przed zajęciami istnieje możliwość zwrotu wpłaty. Po tym czasie kwota nie ulega zwrotowi.

W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, zastrzegamy sobie możliwość odwołania / przełożenia warsztatu na inny termin. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę jaka została wpłacona.

Aktualności

22.02.2020 "Kobieta. Od narodzin do końca świata."

Gdziekolwiek jesteś, jakkolwiek wyglądasz, czymkolwiek się zajmujesz, w jakiejkolwiek jesteś relacji. Po prostu Kobieta. Nie da się nią być bardziej lub mniej. Można tylko tę kobiecość bardziej lub mniej akceptować. więcej >

07.03.2018 " W tajemniczym ogrodzie seksualności"

Drogie kobiety, zapraszam na spotkanie ze swoją cielesną i erotyczną kobietą... więcej >

ul. Zacisze 1/1, 40-025 Katowice
Wszelkie prawa zastrzeżone © OgrodyDuszy.pl
Projekt graficzny: PiotrBialas.com, Realizacja: VisionSoftware.pl