Zmiana dokonuje się nie poprzez troszczenie sie o nią, starania za wszelką cenę, by zaistniała. Mam być w pełni tym, kim jestem dzisiaj, a obudzę się jutro do nowego życia...

Carlos Valles

PUK PUK... stworki - potworki - o mądrości dziecięcych emocji.

Wychowując dzieci duży nacisk kładziemy na ich rozwój ruchowy, na to aby były jak najbardziej sprawne. Zaszczepiamy w nich pasję do sportu i różnorodnej aktywności. Niestety na wspieranie rozwoju emocjonalnego naszych dzieci wciąż brakuje nam czasu. A to także obszar, w którym dzieci potrzebują naszej pomocy. I tak np. pierwszoklasista ma za zadanie nauczyć sie panować nad emocjami w szczególności nad złością, ale nikt mu nie mówi jak to zrobić. I co ze złością, która w sposób naturalny towarzyszy każdemu człowiekowi? Szkoła oczekuje od naszych dzieci dojrzałości emocjonalnej, ale jej nie uczy. Dzieci po prostu mają być grzeczne i nie sprawiać kłopotów. Kiedyś usłyszałam jak pani w przedszkolu mówiła do dziewczynki, która płakała: "Zobacz do lusterka jak brzydko wyglądasz, kiedy płaczesz." To komunikat mówiący, że emocje są złe, a dziecko uczy się żeby nie ufać sobie i temu co czuje. Takie stwierdzenia pracują na niskie poczucie wartości naszych dzieci.

Pragniemy, aby w trakcie cyklu naszych spotkań, dzieci mogły poznać i oswoić mieszkające w nich emocje takie jak: złość, smutek, radość, zazdrość, strach, wstyd. Nauczyć się, że wszystkie uczucia są dobre i pożyteczne. Umiejętność radzenia sobie z emocjami to wielka siła, za którą my dorośli często tęsknimy. Buduje zaufanie dziecka do samego siebie i jest podstawą poczucia wartości. To wielki dar, który możemy ofiarować naszym dzieciom.

Poprzez ruch, rysowanie i zabawę dzieci niepostrzeżenie wejdą w świat swoich przeżyć, aby rozpoznać ich ukryty sens i czerpać z nich radość.

Rodzicom proponujemy konsultacje i porady. Staramy się na tyle poznać każde z dzieci aby móc przekazać jak najwięcej informacji dotyczących rozwoju dziecka i jego indywidualnych potrzeb.

W trakcie zajęć przewidziana jest krótka przerwa na poczęstunek.

Na koniec całego cyklu możliwe jest także wspólne spotkanie dla rodziców, które pozwoli nauczyć się jak efektywniej wspierać nasze dziecko w rozwoju.

"Kiedy się rodzi dziecko, wszyscy się cieszą. Dziecko jest darem i radością. Każde jest inne, niepowtarzalne. Każde jest zagadką, jak zielony pączek: jakim kwiatem będzie, kiedy rozkwitnie? W głębi serca kryje skarb: siłę i dobroć, które ujawnią się w przyszłości. Przyjemnie jest patrzeć, jak dzieci rozwijają się i codziennie uczą czegoś nowego. Kiedyś dorosną. Świat będzie taki, jakie są dzisiejsze dzieci."

E. Zubrzycka "Powiedz Komuś"

Cena za jednorazowe spotkanie 80 zł.

Aktualności

22.02.2020 "Kobieta. Od narodzin do końca świata."

Gdziekolwiek jesteś, jakkolwiek wyglądasz, czymkolwiek się zajmujesz, w jakiejkolwiek jesteś relacji. Po prostu Kobieta. Nie da się nią być bardziej lub mniej. Można tylko tę kobiecość bardziej lub mniej akceptować. więcej >

07.03.2018 " W tajemniczym ogrodzie seksualności"

Drogie kobiety, zapraszam na spotkanie ze swoją cielesną i erotyczną kobietą... więcej >

ul. Zacisze 1/1, 40-025 Katowice
Wszelkie prawa zastrzeżone © OgrodyDuszy.pl
Projekt graficzny: PiotrBialas.com, Realizacja: VisionSoftware.pl